• strona-glowna
  • kontakt

PRZEKŁUWANIE USZUPRZEKŁUWANIE USZU

Oferujemy Państwu przekłuwanie uszu zgodne z wymaganiami Unijnymi. Zabieg wykonujemy pistoletem. Nabijamy go jednorazowymi kolczykami z certyfikatem sterylizacji. Do wyboru jest kilkanaście wzorów kolczyków, o różnych kształtach z cyrkonią lub bez, w złotych bądź srebrnych oprawach. Zabieg wykonujemy również dzieciom.

Pielęgnacja

Chociaż komplikacje po przekłuciu występują bardzo rzadko, statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana lekceważeniem przez klienta zaleceń co do pielęgnacji.

Należy przestrzegać następujących zasad:

Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha. Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając np. kwasu bornego ,octeniseptu lub wody utlenionej 3% bez wyjmowania kolczyków. Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czystą woda, a następnie oczyszczone np. kwasem bornym.

Nie wyjmuj kolczyków. Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby. Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Za każdym razem wyczuj delikatnie zapinkę. To zapewnia, że kolczyk pozostaje LUŹNY, w czasie okresu gojenia. Jest to sprawa ZASADNICZA, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez min. 6 tygodni. Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty, a inne kolczyki o prostym drucie, mogą być noszone w sposób ciągły. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

Chrząstka ucha:

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez min.12 tygodni. Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału. Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Dolegliwości powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza.

Zaniedbanie właściwego postępowania zgodnie z Instrukcją Pielęgnacji Uszu po Przekłuciu lub nie zasięgnięcie porady medycznej NATYCHMIAST, gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

W naszym salonie można przebić uszy pod warunkiem , że osoba zainteresowana zabiegiem ma ukończone 18 lat oraz legitymuje się dowodem osobistym .Jeśli mamy doczynienia z osobą niepełnoletnią – wymagana jest obecność opiekuna prawnego legitymującego się dowodem osobistym.

Zabieg praktycznie jest bezbolesny , jeśli klient ma potrzebę zastosowania środka znieczulającego stosujemy maść Emla.


 


Kontakt

Salon Elegancja
Dorota Andrzejczak - Mucha
ul. Rynek 22
62-300 Września

Tel./Fax: 61 436 06 87

kom.: 505 824 492

e-mail: biuro@salonelegancja.pl

Śledź nas

Newsletter