• strona-glowna
  • kontakt

WINOTERAPIAWINOTERAPIA
 

To propozycja dla zmęczonych, zestresowanych osób, które chcą poprawić wygląd skóry i sylwetki. Jest zabiegiem łączącym w sobie wielowiekową, śródziemnomorską tradycję uprawy winorośli i produkcji wina z najnowszymi osiągnięciami kosmetyki.
 

Wino jest bogatym źródłem potrzebnych organizmowi związków chemicznych, takich jak: bor, brom, chrom, cynk, jod, magnez, potas czy sód. Znajdują się w nim także polifenole, flawonidy i antocyjany, mające właściwości przeciwutleniające, zwalczające wolne rodniki, a więc spowalniające proces starzenia się. Polifentyle ponadto, zmniejszają ryzyko raka, zawału serca i obniżają poziom złego cholesterolu.
 

W pestkach winogron zawarta jest cenna tanina, która działa ściągająco i przeciwzapalnie oraz wpływa oczyszczająco na naczynia krwionośne i pobudza krążenie krwi. Co więcej, wino wykorzystywane jest w zabiegach antycellulitowych, gdyż hamuje rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększa spalanie tłuszczu. Zabiegi w których stosuje się działanie winogron nie tylko znakomicie napina skórę, dodają jej blasku i świeżości, ale także relaksują i odprężają. Ponadto, eliminują toksyny, zapobiegają zatrzymywaniu wody w tkankach i wzmacniają naczynia krwionośne. Odmładzają, odżywiają, nawilżają i wygładzają skórę. Zabieg oparty na działaniu wina stymuluje metabolizm tkankowy, pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i chroni przed chorobami. Przemysł kosmetyczny, wiedząc o dobroczynnym działaniu winogron, wykorzystuje nie tylko samo wino, ale także każdą część owocu- miąższ, pestki, skórkę, a nawet szypułki.
 

W skład zabiegu wchodzi peeling, ampułka i maska na całe ciało. Podczas zabiegu pobudzamy wszystkie zmysły. Zabieg winoterapii można połączyć np. z zabiegiem na twarzy, masażem głowy lub leczniczo-relaksacyjnym masażem stóp.

 


Kontakt

Salon Elegancja
Dorota Andrzejczak - Mucha
ul. Rynek 22
62-300 Września

Tel./Fax: 61 436 06 87

kom.: 505 824 492

e-mail: biuro@salonelegancja.pl

Śledź nas

Newsletter