• strona-glowna
  • kontakt

BOTOXBOTOX

jest substancją do leczenia zmarszczek mimicznych twarzy i szyi, spowodowanych kurczeniem się mięśni. Wstrzykiwanie Botoxu dotyczy poziomych zmarszczek czoła, pionowych linii miedzy brwiami i tzw. kurzych łapek wokół oczu. Botox  jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości. Botox ® ma działanie prewencyjne, tzn. zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Jak działa Botox?
Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

Jak wygląda zabieg?
Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy.

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?
Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny czuć lekkie ukłucie. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 30 minut przed zabiegiem.
 
Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?
Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana.

Botox zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6 miesięcy.
Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.

Jak postępować po zabiegu?
Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu  unikać masażu w miejscach wstrzyknięć, w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu) oraz nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres 7 dni po zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox'u?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: okres ciąży i laktacji, miastenia gravis i zespół Lamberta Eatona ( schorzenia neurologiczne), alergia na albuminę ludzką, stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów , spektynomycyny, cyklosporyny linkomycyny, tetracykliny, polimyksyny.


Kontakt

Salon Elegancja
Dorota Andrzejczak - Mucha
ul. Rynek 22
62-300 Września

Tel./Fax: 61 436 06 87

kom.: 505 824 492

e-mail: biuro@salonelegancja.pl

Śledź nas

Newsletter